Jak walczyć z toksynami i przeprowadzić detox

Toksyczne życie

W ciągu całego życia jesteśmy wystawieni na działanie niezliczonych toksyn, naturalnych i nie pochodzących z natury, między innymi dymu, spalin, brudu, kurzu, mikroskopijnych cząstek unoszących się w powietrzu, pestycydów, fungicydów, środków bakteriobójczych, konserwantów, dodatków do żywności, metali ciężkich i innych substancji, które dostają się do naszych organizmów poprzez  usta, nos, skórę, oczy oraz uszy. W związku z tym aby uniknąć tych czynników, które działają na nas przez całe życie, należałoby żyć w próżni.

Nasze organizmy są wyposażone w naturalne mechanizmy detoksykacji. Służą one usuwaniu niepożądanych toksyn, przy czym wątroba spełnia rolę filtru i podstawowego organu detoksykacyjnego organizmu. Podobnie jak w przypadku pozostałych systemów organizmu, funkcjonowanie procesów detoksykacji zależy od dostępności składników odżywczych i od zdrowia innych układów, a zatem zdrowa dieta i regularne ćwiczenia są najlepszymi sposobami wspierania normalnych, prawidłowych procesów detoksykacji w ciągu całego życia.

Oczyszczaj się w naturalny sposób

Ponadto istnieje pewna liczba  substancji botanicznych i składników odżywczych, które mogą w bezpieczny i naturalny  sposób wesprzeć Twoje systemy detoksykacji i wypłukać toksyny, z którymi codziennie się stykasz. Dlatego wiele z nich uwzględniliśmy w poniższej liście suplementów przeznaczonych do detoksykacji.

Modified Citrus Pectin

Modyfikowana pektyna cytrusa (MCP) to opatentowana pektyna cytrusowa mająca niską masę cząsteczkową, która wiąże i ułatwia wydalanie niewielkich ilości metali ciężkich, które z pewnością gromadzą się w warunkach lekkiego narażenia środowiskowego. Dlatego ze względu na niską masę cząsteczkową MCP może przenikać przez barierę jelitową i działa systemowo wspomagając detoksykację. Dlatego przeciwieństwie do niektórych innych form pektyny, MCP promuje zdrowe wydalanie z moczem metali ciężkich, nie wpływając na wydalanie innych, odżywczych minerałów, takich jak wapń i magnez.

Easy Cleanse

Popularny suplement Easy Cleanse to program detoksykacji trawiennej, opracowany w celu naturalnego wspomagania własnych mechanizmów detoksykacji organizmu, dzięki czemu organizm łatwiej eliminuje toksyny. Wspomaga zarówno funkcje wątroby jak i jelit, ta unikalna kombinacja ekstraktów ziołowych i składników odżywczych stanowi wygodny sposób wsparcia organizmu w pozbywaniu się toksyn a ponadto promuje zdrowe funkcjonowanie układu trawiennego.

Liver Refresh

Jak wspomniano wcześniej, wątroba jest centralnym narządem procesów detoksykacji organizmu, zaś suplement Odświeżanie wątroby został zaprojektowany do wspierania roli wątroby w tych ważnych procesach. Połączono w nim ekstrakt z ostropestu z unikalną mieszanką ziół i enzymów, aby powstała zrównoważona formuła botaniczna wspierająca zdrowe funkcjonowanie wątroby. Dodano jeszcze inne składniki odżywcze, które wspomagają produkcję glutationu, silnego wymiatacza wolnych rodników, odgrywającego również kluczową rolę w utrzymaniu normalnych ścieżek eliminacji w organizmie.D to dooskonały suplement do detoksu wątroby.

Activated Charcoal

Aktywny węgiel w formie proszku, uzyskany z łupin orzecha kokosowego, mający porowatą teksturę nadającą mu zdolność przyciągania i wiązania występujących zwykle w przewodzie pokarmowym toksyn, które usuwa poza organizm. Prawdopodobnie dlatego jest o jeden z najczęściej polecanych suplementów diety.

Charcoal Detox FacialSystem

Oczyszczająca linia do pielęgnacji twarzy jest oparta na aktywowanym węglu drzewnym i przeciwutleniaczach pochodzących z superowoców, które pomagają usunąć zanieczyszczenia skóry. Najlepsze wyniki uzyskuje się stosując do codziennego mycia żel Charcoal Detox Gel Cleanser w celu głębokiego oczyszczenia porów bez nadmiernego wysuszania, a raz lub dwa razy w tygodniu stosując po nim Charcoal Detox Facial Mask – maskę do twarzy, preparat głęboko czyszczący, który delikatnie złuszcza usuwając zanieczyszczenia i poprawiając wygląd skóry. Codziennie oczyszczaj i nawilżaj skórę stosując Charcoal Detox Moisturizer, co pomaga uzyskać cerę o świeżym i zdrowym wyglądzie. Uzyskaj jak najwięcej korzyści z produktów do pielęgnacji twarzy, stosując system codziennej pielęgnacji .

Suplementy do detoksykacji marki NOW

Produkty do detoksykacji NOW zostały starannie dobrane pod względem czystości oraz skuteczności i są przeznaczone do naturalnego wspomagania własnych systemy detoksykacji organizmu. Firma NOW oferuje zarówno formuły przeznaczone do długotrwałej, kompleksowej detoksykacji prowadzonej w połączeniu ze zmianami diety, jak też i łagodne formuły do codziennego stosowania, które nie wymagają drastycznych zmian w stylu życia.