JAK DZIAŁA ZŁOCIEŃ MARUNA? – Cudowna kuracja Jean Carper

W złocieniu czynnikiem hamującym migrenę jest najprawdopodobniej) parthenolida. Wielu specjalistów utrzymuje, że złocień zawdzięcza swą skuteczność stosunkowo dużej koncentracji tej substancji. Dowiedziono, że parthenolida powstrzymuje wytwarzanie serotoniny. Nadmiar serotoniny, hormonu działającego w komórkach i naczyniach krwionośnych mózgu, wyzwala ataki migreny, prawdopodobnie przez wywoływanie skurczu naczyń. Wygląda więc na to, że złocień maruna działa na podobnej zasadzie jak lek o nazwie Sansert (methysergide maleate), antagonista serotoniny, stosowany w zapobieganiu migrenom.

Złocień maruna, jak wykazują badania, ma także działanie przeciwzapalne, co może mieć związek z jego skutecznością W zwalczaniu migreny. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że związki chemiczne zawarte w marunie są silnymi inhibitorami taromboksvnu B i leukotrienu B4 substancji odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych bólu. Jak wykazały badania laboratoryjne, liście maruny mogą o 58 procent zredukować wytwarzanie tych substancji, co wyjaśnia przeciwzapalne działanie zioła. Złocień działa także przeciwzakrzepowe, antybakteryjnie i antyalergicznie (powstrzymuje uwalnianie histaminy z tzw. komórek tucznych).

W JAKICH DAWKACH STOSOWAĆ ZŁOCIEŃ MARUNĘ?

Jeżeli stosujesz suszone liście maruny, dwa lub trzy są skuteczną dzienną dawką. Złocień w tabletkach lub kapsułkach zawiera Zwykłe 300 miligramów zioła. Zaleca się stosowanie trzy razy dziennie po jednej tabletce. Według specjalistów, rozpoczęcie kuracji od takich dawek i jest uzasadnione, niemniej twierdzą, że często zdarza się, iż wystarczy jedna kapsułka dziennie, aby zapobiec atakom migreny.

Tresć pochodzi z ksiazki Cudowne kuracje Jean Carper